Mikołajki za pasem, pora więc rozejrzeć się za prezentami dla najbliższych. Warto poznać kilka sprawdzonych pomysłów na upominek, zwłaszcza kiedy nie wiemy do końca co podarować innym. Jaki prezent mikołajkowy będzie dobrym pomysłem dla chłopaka?

Z serca, ale praktycznie

Prezent na Mikołajki dla chłopaka powinien być przede wszystkim praktyczny. Zamiast przeznaczać pieniądze na tak zwane bibeloty, które tylko zapełnią pełne kurzu półki, warto wybrać coś co zostanie spożytkowane i w pełni wykorzystane. Z drugiej strony przy wyborze prezentu nie ma co szaleć i przesadzać. Upominek na Mikołajki powinien być raczej skromny i nieduży. Zwłaszcza jeśli chcemy podarować coś niezobowiązujego, nie warto inwestować w drogie gadżety. Bardzo dobrym pomysłem na taki prezent będzie książka. Jeśli znamy chłopaka dobrze warto zakupić nowość czy bestseller z jego ulubionego gatunku. Może najnowszy triller S. Kinga, albo kontyuację Chłylki Remigiusza Mroza? Jeśli nie znamy gustu czytelniczego chłopaka spróbuj uderzyć w coś sprawdzonego. Lista najpopularniejszych książek jest długa, warto zakupić coś z pierwszej dziesiątki. Duża sprzedaż i popularność utworu powinny gwarantować dobrą lekturę. Warto także pomyśleć o czymś co już znamy i kupić książkę ze specjalną dedykacją oraz poleceniem od nas samych.

Wybierz coś z jego zainteresowań

Jeśli Twój chłopak nie jest fanem czytelnictwa, lub dawno nie zaglądał do książek, warto pomyśleć o czymś co tematycznie przyciągnie go do lektury. Nie zawsze musi to być wielotomowa powieść, która pochłonie go bez reszty. Coraz popularniejsze są liczne poradniki, encyklopedie czy książki z ciekawostkami. Dla fana szybkich samochodów można wybrać coś z zakresu ciekawostek motoryzacyjnych. Żądny przygód obieżyświat chętnie zapozna się z historami wycieczek W. Cejrowskiego lub survivalowymi opowieściami Bear’a Grylls’a. Dla sportowych maniaków i fanów Ligi Mistrzów nieocenioną pozycją będzie biografia Kuby Błaszczykowskiego lub kultowa pozycja szwedzkiego napastnika “Ja, Ibra”.

Coś co przypomni mu Ciebie

Jeśli chcesz żeby prezent kojarzył się z Tobą warto pomyśleć o romantycznej dedykacji lub życzeniach na okładce. Ciekawym pomysłem są obecnie dostępne na rynku fotoksiążki. Możesz wybrać coś w rodzaju kalendarza książkowego, lub fotokalendarza. Może to być podręczny skoroszyt, lub terminarz, w którym zanotujesz ważne wydarzenia z waszego życia. Możesz do niego ząłączyć waszą wspólną fotografię lub okładkę ze wspólnym zdjęciem.

Jak widać prezent na Mikołajki dla chłopaka nie musi być nudny. Warto przy okazji wybrać coś co sprawi mu radość, a jednocześnie okaże się interesującym upominkiem, który będzie stanowił romantyczną pamiątkę. Książką będzie na pewno odpowiednim wyborem.